dabiran
15 بهمن 1401 - 13:19

میز دانشجو| منظور از مشروطی چیست؟

میز دانشجو هر بار به سوالات دانشجویی پاسخ می‌دهد، در این قسمت از میز دانشجو سعی داریم به سوال دانشجویان درباره مشروط شدن، پاسخ دهیم.

گروه دانشگاه خبرگزاری فارس- در این قسمت از میز دانشجو سعی داریم به این سوال که آیا در صورت مشروط شدن دانشجو اخراج ‌می‌شود یا خیر، پاسخ دهیم.

* منظور از مشروطی چیست؟

میانگین  نمرات در هر نیم‌سال ( کاردانی و کارشناسی ) نباید کمتر از ۱۲ باشد در غیر اینصورت مشروب محسوب میشه و برای تم بد حق انتخاب بیش از ۴ واحد را ندارد. (به جز دانشجویان ترم آخر).

ماده ۴۶: نام دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در نیم سال متوالی یا متناوب و دانشجویان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوستگی در نیم سال متوالی چهار نیمسال متناوب مشروط شود میانگین نمرات نیمسال آنا کمتر از ۱۲ باشد  اخراجی تلقی می‌شوند.

تبصره ۱:
به دانشجویانی که اولین بار مشمول ماده ۴۶ شود به شرطی که میانگین نمرات شان حداقل ۱۰ باشد یک بار ارسال می‌شود تا ادامه تحصیل کنند.

تبصره ۲:

به دانشجویان مشمول تبصره یک این ماده که در ترم ارفاق و نیم سال‌های بعد از آن وجود دارد مشهور شوند به شرط اینکه میانگین ترمی و هم میانگین کل هر دو ۱۱ و بالاتر شود مجوز ادامه تحصیل از طرف معاونت آموزشی واحد دانشگاهی داده شود.

دانشجویان مشغول موظف به اخذ ۱۲ تا ۱۴ واحد درسی است در هر ست حداقل ۱۲ واحد اخذ کنند درغیر این صورت انتقال معتبر نیست و ترم حساب نخواهد شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018403