dabiran
15 بهمن 1401 - 11:27

قهرمانی تیم دوبل زوج ایران و مجارستان در تور جهانی تنیس

عنوان قهرمانی رقابت‌های تور جهانی تنیس به تیم دوبل ایران و مجارستان رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تنیس، هفته دوم رقابت‌های تور جهانی سطح 4 تنیس که به میزبانی کشورمان و در جزیره کیش در حال برگزاری است با معرفی تیم‌های قهرمان و نفرات راه یافته به فینال انفرادی ادامه یافت.

در پنجمین روز جدول اصلی مسابقات، تیم‌های راه یافته به فینال برای کسب عناوین قهرمانی به مصاف هم رفتند که در فینال پسران، زوج امیر علی‌قوام از ایران و لورانت گیروی از مجارستان با نتیجه 2 بر صفر مقابل تیم انس کوچو و تونا از ترکیه به پیروزی رسیدند تا بر سکوی نخست این دوره از رقابت‌ها تکیه بزنند. در بخش دختران نیز تیم آنا کارتسوا و یوا کروستالوا از روسیه با نتیجه 2 بر صفر از سد زوج نیسان جان از ترکیه و درسا چراغی از ایران عبور کرد تا تکلیف تیم‌های برتر نیز مشخص شود.

 

در بخش انفرادی تور جهانی تنیس، احمت آتابای از ترکیه با نتیجه 2 بر صفر مغلوب خایبایوف از ازبکستان شد و گیوری لورانت از مجارستان با نتیجه 2 بر صفر، تونا از ترکیه را از پیش رو برداشت تا فینال این بخش بین نمایندگان ترکیه و مجارستان برگزار شود. با این نتیجه احمت آتابای و انس کوچو از ترکیه مشترکا سوم شدند. در بخش دختران نیز نیسان جان از ترکیه پس از انصراف حریف خود به فینال صعود کرد و در دومین دیدار آنا کارتسوا از روسیه با نتیجه 2 بر صفر ایماک بوداک از ترکیه را برد. به این ترتیب زینب اربکان و ایماک بوداک از ترکیه مشترکا سوم شدند تا تکلیف تنیسور قهرمان امروز مشخص شود.

هفته دوم این مسابقات از 8 بهمن ماه با حضور بازیکنانی از کشورهای ایران ، ازبکستان ، مجارستان ، لهستان ، روسیه ، ترکیه و هند به میزبانی کشورمان و در جزیره کیش آغاز و امروز با انجام فینال‌های انفرادی به پایان می رسد.

سرداوری این‌ دوره از رقابت ها بر عهده محمد حسن لاچینانی سرداور نشان سفید کشورمان است و مهران قدسی به عنوان مدیر مسابقات حضور دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018195